BEVALLOTTAN SZUBJEKTÍV ÉRTÉKELÉS A SOHA NEM LÁTOTT ORVOSI BÉREMELÉSRŐL

2020. október 08. 15:26 - Egyensúly_2022

ne_vtelen_terv_3.png

LANTOS Gabriella írása 

Ez a béremelés jelentős, és átrendezi a bérviszonyokat és a praxisokat. 2021. március 1-én ki fog derülni, hogy valójában fele akkora ellátórendszerhez elegendő orvos van Magyarországon, mint a mostani. Egy csomó műtétet nem fognak elvégezni, kisebb lesz a kórházak kihasználtsága, de nem annyival, mint amennyivel kevesebb orvos.

 

Ez a béremelés jelentős a kezdők, a fiatalok és nagyon kicsi magánpraxissal rendelkezők számára. Gyorsabban fognak előrejutni, mert a nagy magánpraxissal rendelkezők közül sokan ki fognak lépni az állami ellátásból. Ők, meg a hálapénz nélkül élők vagy a vidéken kevés hálapénzt kapók nagyon elégedettek lesznek.

A nagyvárosi, nagy magánpraxissal rendelkezőknek (orvosbárók) fél évük lesz eldönteni, hogy hol dolgozzanak. Március 1-ig kell bezárniuk a magánpraxist vagy benyújtaniuk a jóváhagyási kérelmet a valamilyen kormányhivatalnak, az ismeretlen szempontú, titkos bírálatra. Közülük inkább sokan átmennek a nagyobb magánszolgáltatókhoz. Akik sok orvos teljes magánfoglalkoztatását majd megoldják.

A kisebb magánpraxisok, különösen a műtétes szakmákban bajba kerülnek, mert nem lesz hátterük. Csak néhány magánkórház az egynapos sebészetben, hisz onkológiai műtéteket továbbra sem fognak magánban csinálni. 

Úgyhogy az onkológusok, szív és idegsebészek, protézisműtétes ortopédusok maradnak az államiban, és megpróbálnak még nagyobb konspirációval hálapénzezni. Amíg valami rosszakaró fel nem jelenti őket. Vagy vagyonosodási vizsgálat nem indul, hiszen a romló ellátás miatti feszültségek levezetése érdekében kell majd bűnbak.

Ugyanis március 1-én ki fog derülni, hogy valójában fele akkora ellátórendszerhez elegendő orvos van Magyarországon, mint a mostani. Ennek több oka van. Egyrészt sok olyan műtétet nem fognak elvégezni, aminek eddig sem volt orvosi indoka, de ha fizet érte a beteg, akkor megcsináljuk. A ful-orr-gegeszet.com szerint a legtöbb füll-orr -gégészeti osztályt be fogják zárni, mert nem lesznek mandula meg orrsövény műtétek, mert nem lesz rájuk hirtelen orvosi indok.

Emellett az is csökkenteni fogja a kórházak iránti igényt, hogy a magánpraxisokból nem vagy nehezebb lesz állami kórházba bevinni beteget (persze azért az önkéntes segítőt a kórházigazgatók csak visszacsempészték egy nap alatt a szerződésformák közé). Szóval kevesebb indok lesz kórházba küldeni a beteget. Az is ki fog derülni, hogy sok műtétet egynaposban is meg lehet csinálni, hisz ha nem lesz több hálapénz a nagyobb műtétért, minek tartsák bent a beteget. Szóval kisebb lesz a kórházak kihasználtsága.

De nem annyival, mint amennyivel kevesebb orvos lesz. Azért van szükség a kirendelés, áthelyezés kiskapujára, hogy ahol már végképp nem lesz orvos, oda egyszerűen száműzni lehessen valakit két évre vagy meghatározatlan időre. Ha emiatt sokan kilépnek, akkor egy csomó kiskórház bezár.  Ugyanis több pénzzel meg vállalkozóként sem lehet majd elcsábítaniuk más kórházból orvosokat, mert 1 évig nem kaphatnak magasabb fizetést, mint korábban. Ez komoly struktúraváltást készít elő, ráadásul nem a kormány zárja be a kórházat, hanem az orvoshiány. Sajnos nem tudták betartani a minimumfeltételeket.

A nagy magánkórházak jól járnak, lesz egy csomó frissen jelentkező orvosuk. De persze ettől sokkal több fizetőképes beteg nem lesz, így lejjebb megy az orvosbárók jövedelme a magánellátásban is. 2 millióba kerülő protézisműtét iránt már nem lesz akkora kereslet a magánkórházban, mint 400 000 Ft hálapénzért kaphatóból volt volt az államiban.  Ezért a havi 6-10 milliós hálapénzes jövedelmek meg fognak szűnni.

 Az biztos, hogy nagyon nagy változás lesz, főleg az első évben.  Mint a változásoknál általában, nagyon nagy elégedetlenség is, mind a menő orvosok, mind a hálapénzező betegek körében. Orvosnak kevesebb jövedelem, betegnek valódi, mások által is kivárt sor. Hogy ezt miért vállalja be a kormány egy pandémia idején, másfél évvel a választások előtt, az nagy talány.

A legvalószínűbb magyarázat az, hogy, nem volt más választásuk, mert a kamara mögött ott van az orvostársadalom 3/4-e. Azok az orvosok, akik eddig nagyon rosszul jártak. Szanaszét dolgozták magukat, ezért már tényleg nagyon mérgesek voltak. A kormány pedig két legyet ütött egy csapással. Ha már így jártak, hogy pont egy pandémia és az ettől kifáradt orvosok fenyegetik a hatalmat, akkor visszaütöttek a kirendeléssel, meg állami-magán szétválasztással. Már eddig is minden év végén egyre mérgesebben toltak be újabb 100 Mrd Ft-ot a kórházkonszolidációba. Tudták, hogy ennek nagy részét pár ezer orvos viszi haza. Most elégtételt éreznek, hogy leszámolhattak velük egy ilyen népszerű intézkedésbe csomagolva, mint a soha nem látott béremelés.

Így majd oda lehet koncként lökni őket a népharagnak, hisz már 2 milliót keresnek és még mindig rossz az egészségügy. Ki ezért a hibás? Hát nem a kormány, ugye kedves választó.

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://ujvilag2022.blog.hu/api/trackback/id/tr1216232356

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása